Alçı Kartonpiyer & Stropiyer

Her türlü yapıya uygulanma imkanı olan kartonpiyer işlemleri günümüzde çok daha farklı ve gösterişli olarak tasarlanması ile avantaj sağlamaktadır. Tavan görseline özel bir dekor ekleyen kartonpiyerler özel yapıları ortaya çıkarıyor. Tavanlardaki klasik görünümü ortadan kaldıran bu yapılar kullanılan malzeme ile daha kaliteli hale geliyor. Kartonpiyerler günümüzde her türlü mekanda kullanılan özel bir ahengi ortaya çıkarıyor.

Kartonpiyerlerde son dönemlerde kullanılan ışıklandırma sistemleri çok daha değişik ve tasarım harikası bir görüntü meydana getiriyor. Dekorasyon amacıyla kullanılan kartonpiyer bazı kötü görüntüleri ortadan kaldırmak için de kullanılabiliyor. Tavanlardaki eskimiş ve bakımsız görünüm kartonpiyer kullanımı ile bambaşka ve modern bir atmosfere dönüştürülüyor.

Kartonpiyer Dekorasyon

Eski yıllarda yalnızca duvarların tavan ile birleştiği alanda kullanılan kartonpiyer günümüzde tavanın her alanında kullanılabiliyor. Çok çeşitli desenlerde, biçimlerde ve ebatlarda olabilen kartonpiyerler, alçı, ahşap, strafor, poliüretan gibi materyallerden üretilebilir. Bu materyaller yapıları çok daha özel ve modern hale getirirken, daha muhteşem bir tasarımı da ortaya çıkarıyor.

Kartonpiyer kullanımında duvarlardaki çıkıntı ve kötü görüntüyü ortadan kaldırmakta amaçlanabiliyor. Günümüzde çok daha modern olarak üretilen Bu yapılar kalınlıkları ve kullanılan malzemeye göre şekilleniyor. Kaliteli, sağlam ve dayanıklı olan bir kartonpiyer yıllarca sorunsuz şekilde kullanılabiliyor. Kartonpiyerler farklı renklerde boyanabildiği gibi tarz bir dekorasyon sağlıyor.

Yapıları çok daha modern hale getiren kartonpiyerler eski yıllardan beri dekorasyon amacıyla kullanılan bir malzemeyi ortaya çıkarıyor. Köpük olarak kullanılan stropiyer kartonpiyerlerde farklı kalınlık ve ebatlar bulunabiliyor. Mekana göre farklı tasarımlar ve motifler kullanılıyor. Kartonpiyer son yıllarda İnşaat sırasında yapılan bir objeyi oluşturuyor. Dekorasyon amacıyla yapılan bu uygulamalarda yapıştırma işlemleri tercih ediliyor. Kaliteli bir kartonpiyer tercih edildiğinde sorunsuz bir yapı da ortaya çıkıyor.

Aynı zamanda gösterişli ve modern dekorasyon bu tasarımın sonucu oluyor. Bu alanda hizmet alınan firmanın kaliteli olması işin gidişatını, süresini ve profesyonelliğini etkiliyor. Bambaşka tasarımlar yapan bir firmanın meydana getirdiği tavan görseli ile sıradan bir firmanın üretim florası aynı olmuyor. Kartonpiyer tavan tasarımlarının en gerekli dekor objesini oluşturuyor. Bu objenin tavanda sıra dışı ve tarz görünmesi ise malzeme kalitesi ve uygulamanın kalitesi ile bütünleşiyor.

Kartonpiyer

Apartman dairelerinde tavan görselinin çok daha modern ve dekoratif olması için kartonpiyer kullanılıyor. Bu kullanım odaları daha ferah ve aydınlık bir hale getirirken, bakımlı bir alanı da ortaya çıkarıyor. Tavanda düz bir yapı görmek istemeyen kişiler kartonpiyer ile evlerinin görüntüsünü muhteşem bir tarza sahip hale getiriyor.

Işıklandırma sistemlerine de çok yakışan kartonpiyer tasarımları, son yıllarda motifli olarak da görselleniyor. Evlerin her odasına uygulanan bu alçı ve köpük objeler stropiyerler antre ve hol gibi alanlarda da tarz bir görünümü meydana getiriyor. Farklı renklerle boyamaya uygun olan kartonpiyerler iki renk ve şeritli olarak da boyanıyor. Yapıların çok daha güzel ve modern olmasını sağlayan bu işlemler, kaliteli boyacı ustaları tarafından özenle tasarlanıyor.

Duvarlar ve tavan her mekanda bir bütünü oluşturur. Ancak bir tavanın ya da bir duvarın bakımsız olması mekanları eğreti bir alana dönüştürür. Mekanların kaliteli ve modern olmasını sağlayan en özel yapılar her zaman kartonpiyer modelleri olmuştur. Bu yapılar duvar ve tavanın bir ahenk ile tasarlandığını ve bir bütün olduğunu belirten tek imgedir. Bu nedenle duvarlar ve tavanı bir nüansı andıran şekilde kartonpiyer ile kaplamak gerekir. Kartonpiyer kullanımı ile ortaya en güzel görünümlü duvar ve tavanlar çıkacaktır.

Ülkemizde kartonpiyer uygulaması genel olarak boya ve badana işlemleri sırasında yapılıyor. Tavanların kartonpiyer ile kaplanmasından sonra boyama işlemi uygulanıyor. Kartonpiyerler niteliklerine göre özel malzemeler ile tavana monte ediliyor ve ardından boyama işlemine geçiliyor. Yaşam alanlarınızı çok daha farklı ve natural bir görüntüye sahip hale getirmek istiyorsanız kartonpiyer uygulamasını yaptırabilirsiniz. Kille Yapı bu alanda yılların deneyimi ve iş bilinciyle hizmet sunuyor.

En kaliteli ve özenle tasarlanmış olan kartonpiyer yapılarını ve motiflerini uyguluyor. Sizlerde bu alanda hizmet almak için özel bir firma arıyorsanız bizlerle irtibat kurabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Kille Yapı’ya ulaşabilirsiniz.

Hizmet Bölgeleri